OK

Tenisový klub Bruntál, z.s.Mlýnská 1546/8 | Bruntál 792 01 | IČ: 26988372Mapa |

Ve dnech 28. 9. - 29. 9. 2019 proběhl na tenisových kurtech TK Bruntál tradiční Svatováclavský celostátní  tenisový turnaj dorostu. Sešlo se 17 chlapců a 8 dívek, z různých koutů České republiky a Polska.

V hlavní soutěži dvouher zvítězil Marcel Woniakowski z SK JC Sport Opava, který obhájil loňské vítězství a v pěkném finále porazil Michala Sapalu z VSK VŠB-TU Ostrava poměrem 6:2, 3:6, 6:3. Na třetím místě skončili shodně Matěj Foldyna z SK JC Sport Opava a Jan Kus z TO TJ Nový Jičín.

V soutěži čtyřher zvítězila dvojice M. Woniakowski, M. Foldyna, která ve finále porazila dvojici Jan Kus, Jakub Havránek (VSK VŠB-TU Ostrava), 6:4, 6:2.

V soutěži dívek se z vítězství radovala Simona Niemc z TO SK Žamberk, která ve finále porazila Veroniku Loskovou z TJ Start Ostrava-Poruba z.s.  6:2, 6:0. V soutěži čtyřher dívek zvítězila dvojice Michaela Samková z TK Spartak Jihlava a Tereza Daníšková z Městského tenisového klubu Karviná nad Veronikou Loskovou a Nikolou Rusínovou TK TENNISPOINT TM 7:6, 7:5.

Turnaj se uskutečnil za vydatné pomoci sponzorů: Mgr. Petr Byrtus, MUDr. Zdeněk Černý, Město Bruntál a TK Bruntál, kterým patří velké poděkování.

Za TK Bruntál: Mgr. Libor Kutra