Bruntálský tenisový turnaj dorostenců 20. 8. - 22. 8. 2022

Dalším letošním turnajem v Bruntále byl turnaj dorostenců. Po loňském velmi dobře obsazeném turnaji jak kvalitou, tak počtem, kde hrálo 30 chlapců, se letošní turnaj naplnil neskutečným počtem hráčů. Letos soupeřilo 31 chlapců a 17 dívek, což svědčí o rostoucí oblíbenosti bruntálského turnaje mezi hráči i z dalekého okolí.

V kategorii chlapců přijeli borci z klubů vysoké tenisové kvality, kteří obráží i turnaje vyšších kategorií jako: Tennis Hill Havířov o.s., TK SK Kladno, z.s., TJ Start Ostrava-Poruba, z.s., VSK VŠB-TU Ostrava, Sportovní klub Kouty z.s., TK Havířov z.s., TK Milo Olomouc, TK Opava a další. Chlapci se pohybují vysoko v republikovém žebříčku. Prvních pět nasazených hochů patří do druhé stovky v republice! Bruntálští hráči měli tedy v domácím prostředí možnost poměřit síly s vysokou tenisovou kvalitou nejen MS kraje.

Hráči bruntálského klubu se ale nezalekli těžkých soupeřů a nemilosrdného losu a se ctí odehráli své zápasy. V singlu se do druhého kola dostali Jakub Škopík a Štěpán Pelc, kde nestačili až na A. Řeháka z Olomouce a Beneše z Opavy. Náš Jakub Škopík vypadl těsně po velkém boji 6:7 (5), 6:4, 0:1 (6). Finále singla vyhrál třetí nasazený Jiří Fiala z TJ Start Ostrava-Poruba, z.s. nad Janem Bakem z TK Havířov z.s., v poměru 7:5 6:2.

V deblu chlapců, kde bylo 13 dvojic, postoupili do druhého kola z domácích dvojic Kučerka-Dembovský a Škopík-Kovář. Debl vyhrála dvojice Bako-Šulák, kteří ve finále porazili dvojici Fiala-Bartoš 7:6 6:4.

U děvčat to bylo podobné. Hráčky se sjely ze Zlína, Vyškova, Ostravy, Opavy, Lipníka, Českého Těšína a dvě hráčky byly z první republikové dvoustovky! Proti kvalitním soupeřkám jsme měli bruntálské želízko v ohni v osobě naší hráčky Anežky Barusel, která však po zranění z předchozích sportovních aktivit nemohla podat 100% výkon a na dobře připravenou konkurenci nestačila. Singl děvčat vyhrála první nasazená Felux z TK Na Dolině nad Havlovou z TK SC Ostrava v poměru 6:1, 4:6, 1:0. V deblu vyhrála dvojice Skybová–Mikulcová nad dvojicí Havlová-Macurová 6:4 6:3.

Sečteno a podtrženo: Super turnaj, super tenis, super lidé, a hlavně radost dorostenců.

Tímto bych chtěl poděkovat za pomoc na turnaji Radce Barusel, Jiřímu Jiskrovi, Rostislavu Dembovskému a Pavlu Podzimnému. Dále paní Petře za zajištění občerstvení a v neposlední řadě výboru TK Bruntál za možnost turnaj uspořádat a materiální a finanční podporu. Dále městu Bruntál, MS kraji a národní sportovní agentuře.